הציבור בזבזן : "סכומי הכסף המיותרים שהציבור משלם עבור ביטוחי המשכנתא – חסרי תקדים"

כולנו מדקלמים את גובה ההחזר על המשכנתא, אולם בביטוח המשכנתא אין לנו מושג שאנו משלמים מאות אלפי שקלים!

הבנקים הינם גופים פרטיים אשר דואגים להונם העצמי בלבד בעוד אנחנו משתפי פעולה במימון החגיגה.
ברכישת נכס באמצעות משכנתא, כל אחד מאיתנו מחויב לא רק בהחזר חודשי אלא גם בביטוח משכנתא, כך שבמקרה של מוות חלילה, הבנק יקבל את מלוא כספו חזרה.
אנחנו, הציבור המשעבד את נכסיו והונו, מחויב לרכוש את הביטוח בעת רכישת הנכס והעלות החודשית אותה נשלם תלויה במספר גורמים דוגמת גיל, מין, מצב בריאותי, וכמובן סכום המשכנתא, הריביות ותקופת ההחזר.


ביטוח משכנתא אורך חייו כאורך חיי המשכנתא עצמה, כלומר מדובר בביטוח לטווח ארוך ובדיוק כפי שלוקחים משכנתא ומחשבים ריביות לטווח ארוך גם את הביטוח צריך לחשב לאורך כל התקופה – כאן קבור הכלב.

ניתוח מעמיק של מאות אלפי פוליסות ביטוח משכנתא הוכיח כי פערי הסכומים המצטברים לאורך חיי תקופת הביטוח בין גופים מבטחים שונים מסתכמים בעשרות ואף מאות אלפי שקלים! הוכח גם כי העלות החודשית אותה גובים הבנקים השונים על אותו ביטוח משכנתא גבוהה בעשרות אחוזים בממוצע מהעלות החודשית על ביטוח זהה מטעם חברות הביטוח.
הנהנים היחידים הם הגופים המלווים – בין אם הבנקים או חברות הביטוח. המפסידים – אנחנו בעלי ביטוח משכנתא שמשלמים סכומים מופרזים לחלוטין שלא לצורך.

הטבלה מעלה היא אמנם דוגמה אחת מיני רבות אך מוכיחה באופן שאינו משתמע לשתי פנים כי עבור כיסויים זהים לחלוטין, ייתכן ונשלם פי שניים ואף יותר.


מה גורם לנו לטעות ולזרוק כסף ללא סיבה?

ראשית, ביטוח המשכנתא נחשב תאורטית "לכסף קטן" כשמדובר ברכישת נכס – מהם כמה מאות שקלים בודדים על ביטוח המשכנתא בחודש אל מול אלפי השקלים אותם משלמים מדי חודש על המשכנתא עצמה. מרביתנו עורכים סקר מעמיק טרם לקיחת ההלוואה – אך כשמדובר בביטוח, הנטייה הטבעית והמצערת של רובנו היא לפנות לגוף הזמין ביותר ולחתום על הביטוח ללא בדיקה כלל.

אותם כמה מאות שקלים, מצטברים לעשרות אלפי שקלים לאורך תקופת הביטוח והפער בין העלויות המצטברות מסתכמות במעל 50%. אז תגידו אתם – לזרוק לפח נניח 20,000 ₪, נשמע לכם הגיוני?


חשוב לא פחות לשים לב ל"הנחות" לטווח הקצר והארוך,
זו לא רק טעות זו מלכודת. הנחה בשנים הראשונות נשמעת מתנה של ממש אך אל מול גופים פיננסיים, הרי אין קסמים ואין מתנות. לקבל הנחה לשנים הראשונות ולשלם פחות זה בדיוק מה שהציבור חייב להיזהר ממנו – מלכודת אש.

לשם ההמחשה, הנחה של 10% לכל תקופת חיי הפוליסה משמעותית הרבה יותר מאשר "הטבה" בדמות 30% לאורך השנים הראשונות בלבד.

כיסוי זהה בעלות הנמוכה ביותר – זה כל הסיפור.

כשמדובר בהוצאה של עשרות עד מאות אלפי שקלים על ביטוח שהוא חובה – חובתנו לוודא כי העלות המצטברת שנשלם היא הנמוכה ביותר וזאת על ידי בדיקה מקצועית והוגנת.

התהליך מקיף ומדוייק וכולל:

  • 1 יצירת קשר על ידי מומחה
  • 2 עדכון צרכי המבוטח
  • 3 בניית תיק מעודכן בהתאם לצרכים
  • 4 שיפור התיק והוזלת עלויות
  • 5 אישור הלקוח לסגירה
  • סיום תהליך - חסכון מיידי

בדוק מיידית את ביטוח המשכנתא שלך - ללא עלות וללא התחייבות

שלב 1 מתוך 4

25%
  • סמן מתוך הרשימה את הסעיפים המתאימים