שינויים רגולטוריים בפוליסות הבריאות הפרטיות הובילו להוזלה בעלויות ושיפור כיסויים משמעותי

רוב המבוטחים אם זאת לא נהנים מהשינויים והפחתת העלויות ועדיין משלמים סכומים מופרזים ללא עדכון ושיפור תנאים.

פוליסות בריאות פרטיות (הנרכשות מחברות הביטוח, כפוליסות משלימות לביטוחים הממלכתיים של קופות החולים) לאורך שנים היו יקרות ומורכבות. הסיבות למצב, היו מגוונות אך ברורות:

 • ביטוחי הבריאות נמכרו כפוליסות סגורות, כך שהמבוטחים אולצו לשלם גם בעבור כיסויים שאינם רלוונטיים עבורם כלל.
 • מרכיבי כיסוי הוגדרו על ידי כל חברה מבטחת כך שהאפשרות להשוות בין הביטוחים שמציעות חברות הביטוח השונות היתה מינימלית עד בלתי אפשרית.
 • כל שדרוג או שינוי בפוליסה גרר מילוי הצהרת בריאות מחודשת וחיתום, ללא כל ברות ביטוח, כך שכל שינוי, פעוט ככל שיהיה, גרם להחרגות ותוספת עלויות.
 • מגוון ההחרגות בפוליסות (פעילות ספורטיבית, היסטוריה רפואית ונפשית ועוד) הוביל לכך שהכיסוי למבוטחים רבים היה חלקי בלבד במקרה הטוב.
 • הפרמיות החודשיות התייקרו אוטומטית כל 5 שנים, בהתאם לקבוצת הגיל הרלוונטית.

בתמצית, ללא יכולת השוואה, מו"מ או בחירה ללקוח, התשלום לפוליסות היה גבוה מהנדרש, הכיסויים לאו דווקא תאמו את אופי חיי המבוטח, ובעת הצורך הנפגעים העיקריים היו אותם מבוטחים שלא זכו לקבל מענה נכון בעת הצורך.

שינויים בחסות האוצר – משלמים פחות מקבלים יותר

תהליכי חקיקה ורפורמה בשנים האחרונות בחסות משרד האוצר הובילו לשינויים משמעותיים בהרכבי הפוליסות, לאפשרות הפחתה ממוצעת של אלפי שקלים בשנה למשפחה מבוטחת, כמו גם לכיסוי ביטוחי גבוה בכ30% מהממוצע בשנים עברו. אך חידוש הפוליסות תחת התנאים החדשים רלוונטי רק במידה והמבוטחים עורכים בדיקה מחודשת של פוליסת הבריאות הפרטית הקיימת.


ניתן להגדיר מספר שינויים משמעותיים ואת השלכותיהם בבירור:

 • פירוק החבילות הסגורות למרכיבים בודדים הנרכשים בנפרד, משמעותו שכל מבוטח רוכש רק את הכיסויים הרלוונטיים עבורו ללא תשלום על כיסויים לא נדרשים
 • איזון והשוואת מרכיבי הכיסויים בכל החברות, הוביל לפתיחת השוק לתחרות, כך שלמבוטח יש יכולת השוואת עלויות למרכיבים בתנאי שוק תחרותי הפועלים לטובתו
 • קביעת ברות ביטוח בשדרוג כיסויים ע"י חברות הביטוח כך שנשמרות זכויות המבוטח בעת שדרוג פוליסות ללא חיתום מחודש וללא החרגות העלולות להיקבע מהתהליך
 • ביטול החרגות אוטומטיות בשל פעילות ספורטיבית והיסטוריה נפשית ורפואית במקרים מרובים
 • התייקרות הפרמיה כל עשר שנים בלבד כך שהעלות החודשית אינה קופצת תוך שנים ספורות

המשמעות, בתמצית, רוב המבוטחים, שגילם עד גיל 65, יכולים להינות לא רק משיפור משמעותי בכיסויים אך גם, וחשוב לא פחות, מהוזלה ניכרת בעלויות החודשיות, המגיעה, ברוב המקרים לאלפי שקלים בשנה.

עלייה וקוץ בה – שינויים דרמטיים, שאינם מועברים למבוטח

השינויים המשמעותיים כל כך למבוטחים, כרוכים בביצוע של בדיקה מחודשת של פוליסת הבריאות הפרטית ואינם חלים אוטומטית על פוליסות קיימות.
חברות הביטוח אינן ממהרות לשתף את ציבור המבוטחים בתקנות החדשות, שמשמעותם הפחתה בתשלומים. מרבית סוכני הביטוח אינם מסוגלים לפעול לבדיקת כל תיק, בשל חוסר בכח אדם מקצועי בנושא, והאחריות לבדיקת ושיפור התיק היא בידי המבוטחים.
ובעוד מרבית המבוטחים נמנעים מלעסוק אקטיבית בפוליסות ביטוח, הרוב ממשיכים לשלם את אותם עלויות מאמירות כבעבר, ולא רק שאינם נהנים מעלויות מוזלות, ממשיכים שלא להיות מכוסים כראוי לעת נדרשת.

הפתרון – פנייה עצמאית לבדיקת התיק

מספר סוכנויות ביטוח מובילות, הכוללות אגפי שירות מקצועיים, נרתמו לשינוי המצב הקיים ומציעות לציבור המבוטחים בדיקה יסודית של תיק ביטוח הבריאות הפרטי.
הבדיקה מתמקדת בהתאמת תכולת התיק במדויק לצרכיי המבוטח והמשפחה המעודכנים, בשיפור מגוון הכיסויים בתיק והפחתת העלויות החודשיות.
על המבוטח חלה האחריות כמובן לוודא טרם אישור הבדיקה, כי התהליך המקצועי מבוצע ע"י סוכן מורשה מאושר משרד האוצר משום שמקצועיות התהליך קריטית למניעת כפל ביטוחי ולמקסום הכיסויים לצרכיי המשפחה המשתנים.
וחשוב להבין, עוד בטרם תחילת התהליך, שיפור והוזלת העלויות החודשיות רלוונטית בעיקר לאותם מבוטחים שגילם פחות מ-65.


בדיקת תיק ביטוח מקצועית כרוכה בליווי המבוטח ע"י איש המקצוע בתהליך, דורשת הבנת עומק בפוליסות פרט ונגישות לכלל הגופים המבטחים והתהליך עצמו עשוי לקחת בין יום אחד לשלושה ימים.
התוצאות, ללא ספק, מצדיקות את ההחלטה, אך קבלת ההחלטה על ביצוע בדיקת התיק – היא בידי המבוטח בלבד.

המלצתנו היא לביצוע בדיקה מקצועית וככל שלא תחליטו, שימרו על הבריאות!

במידה וגם את/ה בני פחות מ 68, מחזיק/ה פוליסת בריאות פרטית (בנוסף לביטוח הבריאות הממלכתי מטעם קופות החולים), משלם  200 ₪ לפחות בחודש על הביטוח ולא ביצעת בדיקה של התיק במהלך ששת החודשים האחרונים, מלא את פרטיך כעת ונציג סוכנות מקצועית מובילה ייצור עמך קשר ויערוך עבורך בדיקה מקיפה ומקצועית.

חשוב לזכור: הבדיקה נעשית ללא עלות. שיפור הכיסויים והוזלת העלויות יבוצעו תוך תיאום והסכמת הלקוח בלבד.

 

התהליך מקיף ומדוייק וכולל:

 • 1 יצירת קשר על ידי מומחה
 • 2 עדכון צרכי המבוטח
 • 3 בניית תיק מעודכן בהתאם לצרכים
 • 4 שיפור התיק והוזלת עלויות
 • 5 אישור הלקוח לסגירה
 • סיום תהליך - חסכון מיידי

בדוק את תיק הביטוח ללא עלות וללא התחייבות

שלב 1 מתוך 6

16%
 • סמן מתוך הרשימה את הסעיפים המתאימים