בדוק כיצד לחסוך אלפי שקלים ע"י התאמת ביטוח הבריאות שלך לרפורמה החדשה

חמישה פרמטרים חשובים בבדיקת תיק הביטוח

מנתונים שהתפרסמו (נכון לאוקטובר 2017) על ידי משרד האוצר, מסתבר כי קיימים כשלים רבים בענף הביטוח ובעיקר בקשר שבין צרכי הלקוח לבין תיק הביטוח שלו.

ריכזנו מספר פרמטרים חשובים שיעשו לכם סדר בראש אחת ולתמיד.

כפילויות

במילים פשוטות, למעלה מ-85% מהציבור משלם עבור תיק ביטוח שאינו מתאים עבורו. אם הרעיון ברכישת ביטוח הינו להקנות ביטחון בעת הצורך (חלילה ושלא נזדקק), הרי שקיבלנו בדיוק את ההפך הגמור, גילינו כי אנו משלמים המון אבל חשופים כביום היוולדנו.

ביטוח בריאות המקנה לנו כיסוי עבור תרופות שאינן כלולות בסל הציבורי, האם נשלם פעמיים נקבל פעמיים ? האם יש צורך/הגיון בכלל לקבל פעמיים ? התשובה ברורה וכך גם במקרים של ניתוח, התייעצות עם מומחים ומקרים רבים נוספים. משרד האוצר פרסם כי למעלה מ-85% מהציבור משלם עבור ביטוח כפל שאין בו צורך!

[checknow1]

איתור ליקויים מהותיים

תביעות רבות נשללות על הסף על ידי חברות הביטוח ובמקרה הזה בצדק יש לומר, עקב חוסר התאמה בין מקרה הביטוח לבין הפוליסה אותה רכש הלקוח.

כלומר, אם שיניתם מקצוע ולא דיווחתם ככל הנראה תהיו חשופים במקרה של אובדן כושר עבודתכם, אם נולד לכם ילד, אם הבגירים בבית התגייסו לצבא, אם הגעתם לגיל פרישה, אם הפסקתם לעשן, אם עברתם שינויים בשנים האחרונות ולא חשבתם שזה מצריך הודעה (כמו כולנו) – אתם בבעיה.

בבדיקות שביצענו גילנו כי למעלה מ-70% מהציבור משלם עבור ביטוח לקוי – כזה שאינו מתאים עבורו !

מחיר מופרז

ככל הנראה זהו הפרמטר הבודד עליו אין צורך להרחיב, ניתן בסבירות גבוהה מ-90% לקבל את אותו המוצר שיש לנו כיום בפחות כסף!

אתם בוודאי שואלים את עצמכם למה, התשובה היא פשוטה, טכנולוגיה יוצרת תחרות. עולם הביטוח הפך שקוף יותר לציבור, טכנולוגי יותר, חברות הביטוח בעקבות הרגולציות הורידו מחירים במוצרים רבים והיום ניתן לתקן את העוולות.

שימו לב לשתי נקודות חשובות, האחת שלא עברתם שינוי מהותי במצבכם הבריאותי מאז שרכשתם את הפוליסות הקודמות, על מנת לא להיפגע מבחינה חיתומית, הנקודה השנייה שיש לשים אליה לב היא נושא ההנחה, “אנשי מקצוע" רבים בעולם הביטוח מכונים "אינדיאנים", כאלה המבטיחים מחיר טוב יותר אך מדובר בהנחות זמניות בלבד (למשך שנה-שנתיים-שלוש), כאשר ניתן להשיג הנחות לכל חיי הפוליסה (במרבית הכיסויים) ובכך לחסוך עשרות אלפי שקלים במהלך החיים !

חוסרים מהותיים

מתוך הנתונים שאבנו נתון מדאיג נוסף, הציבור משלם ממיטב כספו עבור ביטוח ובכלל אינו יודע עבור מה – אבסורד. התמונה מוכיחה כי חוסר ידע שלנו יחד עם חוסר השקיפות שהיה נהוג בחברות הביטוח, גרם לנו להיות בטוחים כי אנו מכוסים מפני מקרה כזה או אחר ובסוף אנו מגלים כי טעינו, ברור שעדיף לגלות זאת בבדיקה מוקדמת ולא במקרה ביטוח חלילה.

לדוגמא, רובנו בטוחים כי מקום העבודה דואג לנו לביטוח אובדן כושר עבודה, תחשבו שוב, רובנו בטוחים כי יש לנו ביטוח למקרה של גילוי מחלה קשה, תחשבו שוב, רובנו בטוחים כי משפחתנו מכוסה כראוי דרך מקום עבודתנו או בזכות הסוכן שדאג לנו, האם כך בפועל ? תחשבו שוב, או יותר נכון – תבדקו.

גילינו כי למעלה מ-90% מהציבור אינו מכיר את תיק הביטוח שלו, למעלה מ-50% מהציבור היה משוכנע שכל בני משפחתו מכוסים וגילה שלא כך הדברים בפועל – בהחלט סיבה למסיבה !

דמי ניהול גבוהים

בדיקת תיק ביטוח איכותית ונכונה, חייבת לכלול בתוכה בדיקה פנסיונית ופיננסית מעמיקה. במילים פשוטות, לבדוק את תיק הביטוח מבלי לבדוק את התיק הפנסיוני והפיננסי  – שכרו בהפסדו. התיק הפנסיוני שלנו מורכב ממגוון רחב של אפשרויות חיסכון, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קופות גמל, קרנות השתלמות, כספים פנויים ועוד, בעזרת תכנון נכון, הקפדה ותשומת לב לפרטים הקטנים, מקצועיות ויסודיות, נוכל לחסוך מאות אלפי שקלים במהלך החיים ולעיתים רבות גם להרוויח תשואות גבוהות יותר.

שימו לב, מרבית הציבור עדיין משלם דמי ניהול גבוהים בתיק הפנסיוני ומרוויח מעט מידי בתיק הפיננסי!

התכתבה בשיתוף היועצים של מרכז המומחים לביטוח ופיננסים

[checknow2]