הרפורמה החדשה בביטוחי החיים של משרד האוצר חוסכת לנו אלפי שקלים

כיצד ניתן לחסוך אלפי שקלים בשנה בביטוחי החיים וחשוב מכך, שהמשפחה שלנו תהיה מוגנת בעת צרה

על פי נתוני משרד האוצר, הרוב המכריע של המבוטחים בארץ מבזבז סכומי כסף גבוהים על ביטוחים כפולים ומשולשים וכולם נהנים חוץ מאיתנו.

מעבר לחוסר ידע, חשש מהתעסקות בענייני ביטוח "מורכבים" או אמון עיוור בסוכן הביטוח, גם הלחץ שמפעילות חברות הביטוח, הלהוטות למכור פוליסות, לעיתים יקרות ולא מתאימות, מבלי לבצע בדיקה מקיפה של התיק הביטוחי. תורם למחדל.

התשלום החודשי בביטוחי החיים עולה בכל שנה בהתאם לגיל ולכן מומלץ לרכוש תכנית אשר תתאים לתקופת הסיכון אותה אנו מגדירים מראש.

הכירו את הרפורמה בביטוח החיים שיכולה לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה

בינואר 2019 נכנסה לתוקף רפורמה חדשה בביטוחי החיים שלנו, הרפורמה נועדה לצמצם פערי רווח של חברות הביטוח וסוכני הביטוח ולהשאיר יותר כסף לציבור המבוטחים.

הרפורמה שיזם משרד האוצר יצרה תחרות מבורכת בין חברות הביטוח והוזלה משמעותית בתשלומי הביטוח, לכן אם בעבר שילמנו עבור פוליסת החיים הפרטית שלנו סכומי כסף גבוהים, כעת ניתן לקבל את אותה התכנית בדיוק בעלויות נמוכות משמעותית.

[checknow1]

לפני ואחרי הרפורמה בביטוחי החיים – תקציר ההישגים

לא צריך להיות מומחים בענף הביטוח כדי להבין איזה נכס יש לנו בידיים ועד כמה הרפורמה משמעותית ומיטיבה עם המבוטחים. ואלו רק חלק מההישגים:

  • לאורך השנים נחסוך עשרות אלפי שקלים ולא נזדקק לבדיקה מחודשת מידי תקופה כמו בביטוחים אחרים.
  • לאור חוסר בהירות באופן שבו הוצג המידע בעבר, שבמרכזו עמד הקושי בהשוואת מחירים בין החברות, יצרה הרפורמה החדשה אפשרות להשוות בקלות את מחירי הביטוחים השונים, לנהל משא ומתן מושכל ולהשיג לעצמם את המחיר הטוב ביותר.
  • חברות הביטוח מתאמצות יותר וכעת, כשכל הביטוחים הפכו זהים, חברות הביטוח נלחמות על כל לקוח: מציעות מחירים תחרותיים, משפרות את השירות ועוד.

למה חייבים לבדוק את תיק הביטוח ואיך עושים זאת נכון

בנוסף לביטוחי החיים בשנים האחרונות אנו עדים לרפורמות בכל ענפי הביטוח, רפורמות שהובילו לתחרות מוגברת בחברות הביטוח והוזילו את המחירים באופן דרמטי, לכן זו הזדמנות נהדרת עבורנו לבצע בדיקה מקיפה של תיק הביטוח.
חשוב לוודא שמי שמטפל בתיק הביטוח בעל רישיון ממשרד האוצר, יש לו וותק של עשרות שנים בענף הביטוח ושהוא אכן יכול לעמוד לרשותכם גם בעת הצורך חלילה אשר לשם כך אנו משלמים עבור ביטוח.

לסיכום :

אם כך, משרד האוצר עשה את חלקו והצליח באמצעות הרפורמה, להוזיל בצורה משמעותית את מחירי הביטוח. אולם לצערנו, המודעות לרפורמה עדיין נמוכה ומרבית האוכלוסייה כלל לא מודעת להטבה העומדת לרשותם. עכשיו תורכם לאמץ אותה בשתי ידיים – לקחת אחריות ולפנות לאנשי מקצוע לעריכת בדיקה יסודית של תיק הביטוח.

מטרת התהליך לבדוק, האם המחיר שאתם משלמים מתאים לתכולת התיק, האם יש לכם כפל ביטוחי או להבדיל האם הכיסוי שלכם אינו מספק, ועלול להעמיד אתכם במצב מסוכן, בעת צרה. בתום התהליך, סביר להניח, תחסכו לעצמכם סכומי כסף ניכרים.

[checknow2]