אחרי הרפורמה החדשה בביטוחי הבריאות הרבה אנשים לא באמת מכוסים. האם אתם ביניהם?

בדיקות רבות של פוליסות ביטוח בריאות שבוצעו לאחרונה מעלות, כי אנשים רבים אשר משלמים ממיטב כספם כדי להיות מכוסים במקרה של, חלילה, מחלה – בעצם לא מכוסים בכלל. זאת משום שהם משלמים על פוליסות שלא רלוונטיות לצרכים האישיים שלהם, או כאלה שלא עודכנו אחרי כניסתה של הרפורמה לתוקף.

לשינויים שחלו בביטוחי הבריאות כתוצאה מהרפורמה היתה השפעה ישירה על הכיסוי הביטוחי של ניתוחים, תרופות שלא בסל ופרוצדורות נוספות. אם לא עדכנתם את ביטוח הבריאות שלכם לאחר כניסת הרפורמה לתוקף – כדאי מאוד שתבדקו כמה שיותר מהר אם אתם והיקרים לכם באמת מכוסים.

כפי האמור לעיל, הרפורמה החדשה הביאה לשינויים בכיסויים הביטוחיים במסגרת ביטוחי הבריאות הקיימים. כך למשל, כבר אי אפשר להתנות הצטרפות לפוליסת ביטוח בריאות מסוימת ברכישה של כיסויים נוספים שאינם בהכרח מתאימים לצורכי הרוכש. כמובן שהדבר עושה חסד עם המבוטחים, שכן הם אמורים לשלם רק על הכיסויים הרלוונטיים עבורם, אבל אם הם לא יבדקו זאת בעצמם יכול להיות שהם ימשיכו לשלם כסף שאמור להישאר אצלם.

[checknow1]

אז מה צריך לעשות?

פשוט מאוד – לבדוק! חשוב מאוד לוודא כי ביטוח הבריאות שרכשתם הוא כזה שמתאים בצורה מדויקת לצרכים הביטוחיים שלכם, הן מבחינת כיסוי של ניתוחים, הן מבחינת כיסוי מתאים של תרופות שאינן נמצאות בסל הבריאות, הן מבחינת האפשרות להתייעץ עם רופא על פי בחירתכם האישית ועוד. כמו כן, חשוב מאוד לבדוק כי אתם לא משלמים על כיסויים ביטוחיים שאינם רלוונטיים עבורכם, כאלה שרכשתם רק על מנת לקבל הוזלה, לכאורה, במחיר פוליסת הבריאות שלכם.

לשלם רק על מה שבאמת מתאים

על בריאות לא חוסכים, וזאת לא קלישאה – זאת דרך חיים. למרות זאת, חבל מאוד לשלם כסף על מה שלא מתאים. לכן, חשוב מאוד לבצע בדיקה יסודית של פוליסת הביטוח שלכם ולוודא שהיא כוללת, מלבד שני סעיפי החובה של כיסוי ניתוחים והתייעצויות עם רופאים בארץ, רק סעיפים נוספים שרלוונטיים עבור מצבכם האישי. אם יש סעיפים לא רלוונטיים דאגו לבטל אותם מול חברת הביטוח, כדי שתוכלו לשלם פחות. לחלופין, אם מצאתם נושא שחשוב לכם שיהיה מכוסה ואינו מכוסה – חשוב שתעדכנו את הפוליסה על מנת שאם חלילה תגיע שעת השין – יהיה לכם כיסוי ביטוחי הולם.

זכרו: חשוב שיהיו לכם כיסויים ביטוחיים, אבל חשוב שהם יהיו כאלה שמתאימים בדיוק לצרכים האישיים שלכם. רק בריאות!

[checknow2]