85% מהישראלים משלמים המון כסף מיותר על ביטוח בריאות ולא מודעים לרפורמה החדשה. לא חבל?

האם גם אתם מאלו שמשלמים לחינם על כפל ביטוחים?

ביטוח הוא בטחון כלכלי. בניית וקניית תיק הביטוח המתאים ביותר הוא לא רק שקט נפשי אלא גם השקעה כלכלית ארוכת טווח. אולם, נתון מדהים מראה כי עפ"י נתוני משרד האוצר, למעלה מ 85% מהתושבים בישראל משלמים על מה שנקרא "כפל ביטוח". המשמעות היא ש 25 אחוזים בלבד מהמבוטחים בישראל משלמים  בדיוק מה שהם צריכים עבור תיק הביטוח שלהם. כל השאר? זורקים את הכסף לפח לחינם… איך קורה מצב כזה ומה יש לעשות על מנת לחסוך המון כסף? הנה הצעדים שיש לנקוט.

נתון מדהים – רק 3 מכל 20 מבוטחים בישראל משלמים רק עבור הביטוחים שהם צריכים! כל היתר סתם מבזבזים כסף…

על פי נתוני משרד האוצר המדאיגים, מרבית ציבור המבוטחים בארץ מבזבז כסף רב לחינם עבור ביטוחים כפולים ולפעמים אפילו משולשים. הסיבות לכך הן מגוונות ומשתנות ממבוטח למבוטח. אצל חלק מהמבוטחים מדובר בתמימות גרידא, באמונה עיוורת בסוכן הביטוח. חלק מהמובטחים פשוט לא מצוידים במספיק אינפורמציה וחלק פשוט נפלו למכבש הלחצים השיווקי האגרסיבי של חברות ביטוח אשר ממהרות "ללחוץ על ההדק" מהר מידי (וחזק מידי) בכל הנוגע למכירת פוליסות, גם אם הן יקרות ולא מתאימות. חברות הביטוח אשר אינן ממהרות לבצע בדיקה מקיפה של התיק הביטוחי מכוונות אך ורק לתהליך המכירה ולכן נוצרים מצבים מעין אלו.

[checknow1 link="#tyree"]

משלמים כפול כי חושבים שתקבלו כפול? תחשבו שוב

חלק מהמבוטחים, עקב חוסר ידע, מאמינים כי רכישת פוליסה כפולה תבטיח להם פיצוי כפול. אולם, הדבר אינו נכון וגורר הוצאה מיותרת גבוהה וחסרת תועלת. הדבר נכון רק בפוליסות מסוג מסויים מסוג "פיצוי" במקרים ,למשל, של ביטוח תאונות אישיות, אשר מבטיח פיצוי כפול אם נרכשו פוליסות משתי חברות ביטוח שונות.

מצב זה יוצר לא רק הוצאה גבוהה ומיותרת אלא אף הסתבכות ביורוקרטית מיותרת במקרה של תביעה. תחת לעבוד מול חברה אחת, מוצא עצמו המבוטח מטלטל ומטורטר מול שתיים או שלוש חברות, במקרה הטוב, או כלל אינם מודעים לזכויותיהם המלאות, במקרה הרע.

איך הגיעו מרבית הישראלים למצב בו הם משלמים לחינם על כפל ביטוחים? לא מעט סיבות לטעות הזו

ביטוח יתר, יש כזה דבר וזה לא נותן לכם כמבוטחים דבר. לא במקרה, מרבית הישראלים משלמים כסף רב (מאד!) על כפל ביטוחי. תהליך ההפרטה שעבר המשק הישראלי שינה גם את פני ענף הביטוח. מצב זה יצר מצב אבסורדי מבחינה צרכנית בו למרבית האנשים יש ביטוח משלים מטעם קופת החולים שלהם מצד אחד ובמקביל גם ביטוח בריאות פרטי בעל כיסוי כמעט זהה או אפילו טוב יותר מזה של הקופות. חברות הביטוח ממש אינן ממהרות לבצע את הבדיקה הנדרשת וממהרות להחתים על ביטוח כפול. למה? כי זהו אינטרס של הצרכן ולא שלהן. חובת הבדיקה מוטלת עליכם.

שילוב של צרכנות עצלה מול חוסר הגינות של חברות הביטוח, ואתם רק מפסידים מזה

נושא הכפל הביטוחי לא נעצר בביטוחי הבריאות. למעשה, הוא רק מתחיל שם. נושא הביטוח הוא מורכב ודורש ידע רב ומומחיות. בואו נודה על האמת, הרוב המכריע של האנשים בישראל אינם מבינים בביטוח. מרבית האנשים רק רוצים לחיות בידיעה שהם מוגנים, שהם בטוחים ומכוסים. לכן, מרבית המבוטחים פשוט מעדיף "לחתום כאן, כאן וכאן" מבלי לחשוב ולבדוק לעומק על מה הם חותמים. לכן, הם רוכשים ביטוחים זהים במוסדות שונים דוגמת ביטוח חיים בבנק ובחברת הביטוח. אותו שירות, אותה תמורה – אבל עלות כפולה. לא חבל? בדיקת תיק ביטוח מעמיקה ויסודית יכולה לגלות את כל הכסף המיותר שאתם משלמים.

הדבר תקף גם בתחום ביטוח הנסיעות לחו"ל. חברות האשראי הבינלאומיות כבר מעניקות כיסוי ביטוחי וממילא הצרכן כבר חתם על כך בעת הזמנת הכרטיס, אז למה לרכוש ביטוח נסיעות נוסף?

מה עושים? מתחילים להתנהג כצרכנים שקולים ואחראים כשהדבר מגיע לביטוח

כמו בכל תהליך פתרון בעיות, השלב הראשון הוא הצפת הנושא למודעות הצרכנים. חשוב מאד להבין כי בדיקה מעמיקה ויסודית של תיק הביטוח יכול במרבית המקרים (ב 85% מהמקרים בישראל) לחסוך עשרות אלפי שקלים אשר היו משולמים לחינם. כיום, ניתן לבצע בדיקה מעמיקה ומקיפה לתיק הביטוחי שלכם בחינם על יד אנשי מקצוע אשר יחקרו לעומק בדיוק עבור מה אתם משלמים, האם יש לכם כפל ביטוחי או האם אתם דווקא לא מכוסים כפי שאתם צריכים להיות.

רוצים לדעת האם גם אתם משלמים סכומי כסף גדולים "מרכז הפיננסים" מציע את הבדיקה המקיפה מסוגה של התיק הביטוחי שלכם -כפילויות, תשלומי יתר וכיסויים חסרים. לבדיקת תיק הביטוח שלכם בחינם לחצו כאן.

[checknow2]