הוזלה דרמטית בביטוח החיים – האם הפוליסה שלך מעודכנת?

מחירי ביטוח החיים הוזלו משמעותית, אבל רק למי שיהיה ערני לבדוק.

משרד האוצר הורה על רפורמה כמתחייב מהעלייה בתוחלת החיים, ובעקבותיה שינוי יסוד החישוב. המשמעות: מחירי הפוליסה ישוקללו מחדש – ויוזלו משמעותית.

אז מה הקאץ'? האחריות נותרת עלינו.

בחמישים השנים האחרונות חלה עלייה מתמשכת וקבועה במשך חיי המבוטחים. בעוד שב-1969 חי הישראלי הממוצע רק עד גיל 71, כיום קפץ הנתון משמעותית, כך שב-2018 הוא כבר צפוי לחיות 82.5 שנים. השינויים הדמוגרפיים דרשו עדכון בניהול סיכוני הביטוח, והרווח כולו שלנו – אם רק ניקח.

המשמעות המידית למבוטחים חדשים מתבטאת בירידה גדולה בפרמיה החודשית, לצד הזדמנויות הצטרפות משתלמות. לעומתם, למי שעדיין מחזיק בתכנית ביטוחית קודמת, חייב לעדכן את הפוליסה, ולדרוש הפחתת תעריפים.

צינצנת עם שטרות של 200 שקל ומטבעות

מה נדרש מרוכשי ביטוח חדש?

כלום. עלויות הפוליסות החדשות שנרכשות כיום עודכנו כבר אוטומטית כלפי מטה.

מה נדרש מבעלי ביטוחים קיימים?

טרחה קטנה אבל משתלמת – בדיקת עלות עדכנית פשוטה לדעת אם אתם זכאים להוזלה משמעותית, שתחסוך לכם מאות ואף אלפי שקלים בשנה.

חיוני לוודא שהתשלום החודשי לביטוח תואם להסדר החדש. ככל שתתבצע הבדיקה מוקדם יותר, כך יהיה החיסכון משמעותי יותר. אם כבר יש בידיכם ביטוח חיים או משכנתא שקדם לרפורמה, הסיכויים שגם אתם מחויבים בעלויות המוגזמות הוא גבוה מאוד. מעשית, מעל 12,000 שכבר בדקו (נכון לינואר 2019) גילו כי התעריפים ששילמו דורשים עדכון ממשי – ולטובתם.

במה זה תלוי

הפחתת העלויות תלויה בראש ובראשונה בגיל, ולא סתם זוהי השאלה הראשונה שתישאלו. מחירי ביטוח החיים ("ריסק") והמשכנתא נגזרים קודם כל מתחזית בריאותית.

אם למשל היו פעם סיכויי מותו של גבר ישראלי בן חמישים ללא בעיות מיוחדות כ-5%, הרי שכיום פחתו ל-3% בלבד. השינוי הברור מעיד על הצורך בהוזלת עלויות בגלל הפחתת הסיכון למות בטרם עת.

שינוי ומעבר תוכנית אינו מפחית כלל מהיקף הכיסוי, אלא רק ממחירו.

אז אם כבר יש בידיכם ביטוח חיים או משכנתא, דחוף לוודא שאינכם משלמים עדיין על תוכנית ישנה ובלתי כדאית. כל חודש כזה עולה לכם כסף מיותר. בדקו מיד אם גם אתם זכאים להוזלה.