הרפורמה החדשה בביטוח חיים חוסכת לציבור המבוטחים בישראל מאות אלפי שקלים בחיסכון הפנסיוני

מבדיקות שערכנו, עולים נתונים מדאיגים, 89% מהציבור בישראל מאבד כספים רבים שיועדו לחיסכון לגיל הפרישה ומדובר במאות אלפי שקלים.

לאחר בחינה של עשרות אלפי תכניות חיסכון בתחום הפנסיוני (ביטוח מנהלים / קרן פנסיה) בשנת 2018, נמצא כי הציבור בישראל אינו מבין את המשמעות של התכניות הללו ובכך מפסיד הרבה מאוד כסף.

מטרתו של החיסכון הפנסיוני, הוא להגן עלינו ועל יורשנו בעת גיל הפרישה (67 לגבר, 64 לאישה), כך שנוכל לשמור על איכות חיים סבירה ולכן אנו מפרישים בכל חודש חלק ניכר (כ-20% על חשבון עובד ומעביד יחד) מהשכר אותו אנו מרוויחים לטובת חיסכון שכזה.

הציבור, שכירים וגם עצמאים, ובוודאי גם אתם, נסמכים על המלצתו של איש מקצוע ופותחים קופת חיסכון מסוג זה (על פי חוק לאחר שישה חודשי עבודה) ובעת פתיחת קופה מסוג ביטוח מנהלים או קרן פנסיה, אנו רוכשים ביטוח חיים למקרה מוות "כחלק" מאותן הפרשות שוטפות מהשכר ובהתבסס על המלצות אותו איש מקצוע.

רובנו לא שומעים בעת חתימת המסמכים על התפתחות הפרמיה בביטוח החיים ועד כמה היא משפיעה על החיסכון שיצטבר עבורנו בגיל הפרישה, זה הנתון החשוב ביותר לבחון.

במבט על הטבלה שהכנו עבורכם, תוכלו לקבל התרשמות ראשונית ולאחריה נסביר מהם הפתרונות העומדים לרשותנו וכיצד הרפורמה החדשה מסייעת לנו.

[checknow1]

רכישת ביטוח חיים כחלק מהביטוח הפנסיוני היא טעות פטאלית, התשלום עבור ביטוח חיים שכזה יקר באופן משמעותי מביטוח חיים שנקנה לאחר השוואה בין חברות הביטוח באופן פרטי.

לשם ההשוואה וההבנה, במשך החיים מדובר בפער של מאות אלפי שקלים!

כיום, הפער הבלתי נתפס הזה "אוכל" לכם את החיסכון הפנסיוני ובמידה כזו בה אנו נשארים בגיל הפרישה עם מחצית מהסכום אותו היינו צריכים לצבור.

כיצד מתקנים זאת אתם בוודאי שואלים את עצמכם

ראשית חשוב להבין, לא ניתן "לתקן" באופן רטרואקטיבי את הסכומים הגבוהים אותם הפסדנו, אבל כן רצוי לעשות בדיקה מקיפה של מומחים בתחום ולהיעזר ברפורמה החדשה לחסוך כספים רבים בעתיד הקרוב. את הכספים הללו שאנו חוסכים, נוכל להכניס לתכנית החיסכון ובכך לדאוג לעתידנו ולעתיד משפחתנו הכלכלי החשוב לנו כל כך.

כל דקה מיותרת !

רובנו עסוקים מאוד ואין לנו את הידע הדרוש לבצע שינויים ולבחון בעצמנו את כל האפשרויות העומדות לרשותנו, בפועל אנו מאבדים בשל כך כספים רבים שלא נזכה לקבלם חזרה. יתרה מכך, ישנם רפורמות ומוצרים נוספים בתחום הביטוח והחיסכון שיכולים לחסוך לנו המון כסף וחשוב מכך, לעזור לנו לקבל מוצרים טובים יותר ונכונים יותר עבורנו נכון לעת הזו.

אל תוותרו על בדיקה יסודית ומקצועית של תיק הביטוח 

משרד האוצר עשה את חלקו והצליח, באמצעות הרפורמה, להוזיל בצורה משמעותית את מחירי הביטוח. אולם לצערנו, המודעות לרפורמה עדיין נמוכה ומרבית האוכלוסייה כלל לא מודעת להטבה העומדת לרשותם. עכשיו תורכם לאמץ אותה בשתי ידיים – לקחת אחריות ולפנות למומחים בתחום לעריכת בדיקה יסודית של תיק הביטוח.

מטרת התהליך לבדוק, האם המחיר שאתם משלמים מתאים לתכולת התיק, האם יש לכם כפל ביטוחי או להבדיל האם הכיסוי שלכם אינו מספק, ועלול להעמיד אתכם במצב מסוכן, בעת צרה, לאתר כספים "אבודים", לתקן את העוול בתכניות הפנסיוניות ובכך בתום התהליך, סביר להניח שתחסכו לעצמכם סכומי כסף ניכרים ותגדילו את סכומי הפרישה שלכם באופן משמעותי

חברות לביטוח חיים

מספר טיפים חשובים וידע מקצועי בנושא ביטוח חיים

טיפים חשובים שיעזרו לכם לקבל את הכיסוי הטוב ביותר במחיר הטוב ביותר. אם יש לכם ביטוח חיים, מספר נקודות שחובה עליכם לדעת.

  • ביטוח חיים נקרא בעולם הביטוח "ביטוח ריסק", זהו כיסוי המעניק פיצוי כספי ליורשים הכתובים בפוליסה לאחר פטירתו של המבוטח ששמו נקוב בפוליסה.
  • ביטוח חיים מסתיים באופן אוטומטי בגיל נקוב בפוליסה, כלומר אין מדובר בכיסוי "לכל החיים", מדובר בתקופת סיכון בלבד.
  • הפרמיה, התשלום החודשי עבור ביטוח שכזה עולה בכל שנה בהתאם לעליית הגיל ועל כן, בגילאים מבוגרים הפרמיה מגיעה לאלפי שקלים לחודש.
  • תעריף ביטוח חיים נקבע על פי הפרמטרים של גיל, עישון והסכום אותו תרצו לבטח,אך לעיתים קיימות תוספות כמו מצב רפואי או מקצועתחביב מסוכן.
  • באמצעות ניתוח תיק הביטוח שלכם באופן מקיף, ניתן לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים לאורך החיים.
  • אם יש לכם ביטוחים נוספים, דאגו שיבדקו גם אותם, ייתכן שתוכלו לחסוך ולעשות סדר גם בביטוחים אחרים כגון בריאות, סיעוד, מחלות, תאונות ועוד.
  • בקשו בדיקה יסודית של התיק הפנסיוני שברשותכם, ניתן להפחית בדמי הניהול ולדאוג לחיסכון שלכם לגיל הפרישה.

[checknow2]